کتس لند

نحوه گرفتن ناخن گربه

آیا قصد خرید گربه دارید؟ آیا گربه‌ای در خانه دارید؟ گربه‌ها حقیقتاً بسیار دوست داشتنی هستند. آن‌ها بسیار بازیگوش و ملوس هستند و می‌توانند ساعت‌ها شما را محو تماشای خود کنند. اما غیر قابل انکار است که نگهداری از آن‌ها نیز مانند نگهداری از یک نوزاد، سخت و دارای نکات بسیار مهمی است. بنابراین، اگر تصمیم به برعهده گرفتن مسئولیت یک گربه دارید، باید در مورد آن اطلاعات کافی بدست بیاورید. اینجا در کتس لند، ما نه تنها واسطه‌ای مطمئن برای خرید و فروش انواع گربه‌های نژاددار هستیم، بلکه همواره آماده هستیم تا به شما در نگهداری صحیح از گربه‌ها یاری رسانیم. بنابراین، چه قصد خرید یا فروش گربه را دارید، یا چه زمانی که نیاز به کمک درباره نگهداری از بچه گربه نازتان دارید، می‌توانید با کتس لند تماس بگیرید.

برای نگهداری از گربه باید درباره نحوه حمام کردنش، ‌شانه کردنش، غذا دادن، بیماری‌هایش، تمیز کردن گوش‌هایش و تمیز کردن چشم‌هایش و غیره اطلاعات کافی داشته باشید، که پیشتر در مقاله‌هایی درباره هر کدام این موارد، توضیح داده‌ایم. یکی دیگر از مواردی که درباره گربه خانگی باید به آن توجه داشته باشید، گرفتن ناخن‌هایش است. بله. درست شنیدید. ناخن گربه خانگی حتماً باید به طور مرتب کوتاه شود.

مراقبت گربه

چرا باید ناخن گربه خانگی به طور مرتب کوتاه شود؟

در حالت کلی، گربه خیابانی باید ناخن بلندی داشته باشد تا به او کمک کند که از درخت بالا رود و یا به راحتی شکار کند. گربه خیابانی به طور غریزی بخش کوچکی از ناخن‌هایش را با استفاده از عناصر موجود در طبیعت، مانند درخت‌ها و سنگ‌ها می‌خراشد. اما گربه‌ای که در خانه زندگی می‌کند، نیازی به ناخن بلند ندارد. برعکس، اگر ناخنش بلند باشد، ممکن است فرش یا مبل شما را بخراشد. یا ممکن است ناخنش بشکند و درد بکشد. برای همین، لازم است که ناخن گربه خانگیتان را مرتباً کوتاه کنید. البته قبل از اینکه به سراغ نحوه کوتاه کردن ناخن گربه برویم، لازم است بگوییم که در مورد غریزه خراشیدن ناخن‌های گربه، بهتر است برای او اسکرچر تهیه کنید که به وسیله آن، ناخن‌هایش را بخراشد و تیز کند. انواع مختلف اسکرچر را می‌توانید از پت شاپ‌ها تهیه کنید.

نحوه کوتاه کردن ناخن گربه

در حالت کلی، به گفته دامپزشکان، گرفتن یا کوتاه کردن ناخن گربه برای او بسیار زجرآور است. اما بنا به دلایلی که در پاراگراف بالا گفتیم، ناخن گربه را باید کوتاه کنید. مشخص است که وقتی گربه‌ای از بچگی در کنار شماست و از زمانی که بچه گربه است، ناخن‌هایش را می‌گیرید، او به این کار عادت می‌کند. و هم خودش کمتر اذیت می‌شود، هم شما دردسر کمتری خواهید داشت.

ناخن گربه

چه گربه اسکاتیش دارید، چه گربه پرشین و چه گربه بریتیش، یا حتی دی اس اچ، روند گرفتن ناخن گربه به یک صورت است. برای گرفتن ناخن گربه، ناخن گیر‌های مخصوصی وجود دارد. البته با ناخن گیر‌های مخصوص کودک نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. بهتر است در زمانی که گربه استرس دارد، ناخن‌هایش را کوتاه نکنید. بلکه وقتی آرام است، این کار را انجام دهید. گربه را در آغوش بگیرید. دستش را به آرامی در دست بگیرید. نوک انگشتانش را به آرامی فشار دهید تا ناخن‌هایش بیرون بیاید. ناخن گربه را به آرامی و با دقت، تا قسمت صورتی رنگ (قسمت رگ های خونی) کوتاه کنید. دقت کنید که ناخن گربه را هرگز نباید تا انتها بگیرید. منظور از قسمت صورتی رنگ، قسمتی است قبل از رسیدن به گوشت در همان بخش انتهایی ناخن که کمی پررنگ‌تر از خود ناخن است که در عکس مشخص شده است. اگر از پس گربه به تنهایی برنمی آیید، می‌توانید دو نفری این کار را انجام دهید که کسی گربه را در آغوش بگیرد و نفری دیگر، در مقابل بنشیند و به روشی که گفته شد، ناخن‌هایش را کوتاه کند.  

Leave a Comment