کتس لند

آیا گربه ها تربیت میشوند؟

امروزه، گربه ها نیز مانند سگ ها یک حیوان محبوب و ملوس خانگی هستند. به خصوص، در ایران، هرروز به تعداد افرادی که تصمیم به خرید و نگهداری نژادی خاص از گربه میگیرند، اضافه میشود. این روزها در ایران، بازار خرید و فروش نژادهای گربه های اسکاتیش، بریتیش و پرشین بسیار داغ شده است. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که قصد خرید گربه را دارید، میتوانید با کتس لند تماس بگیرید تا به شما کمک کنند. ما در کتس لند به عنوان تیمی واسطه ای، به خرید و فروش آنلاین انواع گربه های نژاددار و همچنین به واگذاری گربه های دی اس اچ کمک میکنیم.

یکی از مسائلی که شاید باعث شود برخی فکر کنند که نگهداری سگ از نگهداری گربه راحتتر و بهتر است، این است که سگ ها به راحتی تربیت میشوند، اما گربه ها نه. امروز در این مقاله به بررسی این سوال میپردازیم که آیا گربه ها تربیت میشوند یا نه. شاید باور نکنید اما پاسخ این سوال مثبت است. البته که گربه ها با نژادهای مختلف، قطعا سطح هوشی و یادگیری مختلفی دارند. و ممکن است تعداد جلسات آموزش مطلبی برای یک گربه پرشین با یک گربه اسکاتیش متفاوت باشد. بطور کلی، برای تربیت گربه نسبت به تربیت سگ ها باید کمی صبورتر باشید زیرا خصوصیات اخلاقی این دو حیوان قطعا باهم یکسان نیست. و البته بخاطر داشته باشید که نباید از گربه ها به اندازه سگ ها انتظار داشته باشید.

یکی از نکات مثبت درباره گربه ها این است آنها بطور غریزی و از طریق آموزش هایی که گاها مادرشان به آنها یاد میدهد، جای دستشویی و نحوه خاک کردن دستشویی را بلدند. به علاوه، همانطور که در مقاله ها و در فیلم های قبلی آموزش داده ایم، به راحتی میتوانیم به گربه ها برای راحت شانه کردنشان، حمام کردنشان، مسواک کردنشان و گرفتن ناخن هایشان، آموزش دهیم.

آموزش اسم گربه

گربه ها اسمشان را یاد میگیرند. برای آموزش اسم گربه، بهتر است از زمانی که او بچه گربه است، مکررا و تمام مدت او را با اسمش صدا بزنید. وقتی با او بازی میکنید و یا زمانی که نوازشش میکنید، یا به او غذا میدهید، اسمش را صدا کنید. وقتی اسمش را صدا میزنید،تماس چشمی مستقیم با او داشته باشید، در چشمانش خیره شوید و با محبت اسمش را صدا بزنیدو به یاد داشته باشید که هرگز اسم گربه تان را عوض نکنید زیرا اصلا استقبال نمیکند و با اینکار ناراحتش میکنید .

به گربه یاد بدهید که معنی کلمه بیا را بفهمد

برای اینکار تشویقی را به گربه تان نشان دهید، سپس از اتاق خارج شوید و اسمش را صدا کنید و به او بگویید بیا. همانجا بایستید تا او حرکت کند و به دنبال قدم های شما قدم بردارد. و زمانی که پیروی کرد به او جایزه بدهید، اینکار را روزی چندبار تکرار کنید. اسباب بازی را نیز میتوانید جایگزین تشویقی کنید و زمانی که دنبال شما آمد، زمانی را برای بازی کردن با او وقت بگذارید. روش دیگر نیز این است که سعی کنید ظرف غذا را در مکان دیگری قرار دهید و به او بگویید بیا غذا بخور .

Leave a Comment