کتس لند

3 نکته مهم که باید در مورد گربه بریتیش بدانید

گربه های بریتیش یکی از محبوب ترین نژادها برای نگهداری در خانه هستند. این نژاد مانند نژاد پرشین یا اسکاتیش بسیار ملوس، دوست داشتنی و بغلی هستند و به راحتی با شما انس میگیرند. اگرچه تفاوت های آنچنانی بین نژاد بریتیش و اسکاتیش وجود ندارد، اما اگر قصد دارید، بین این دو نژاد، یک گزینه را برای نگهداری انتخاب کنید، با ما همراه باشید. متخصصان کتس لند به شما کمک میکنند که بارزترین ویژگی های گربه بریتیش را بیاموزید.

گربه بریتیش

انواع گربه بریتیش

گربه های بریتیش یا گربه های بریتانیایی در دو نوع شورت هیر و لانگ هیر به معنی گربه مو کوتاه و مو بلند دسته بندی میشوند.

همانطور که از اسمش مشخص است، گربه های شورت هیر موهای نسبتا کوتاهی دارند. گربه های بریتیش شورت هیر  صدایی آرام دارند. یکی از جالب ترین ویژگی ها در مورد این نوع گربه ها، این است که آنها به راحتی با همه کنار می آیند. حتی اگر حیوان دیگری در خانه داشته باشید، گربه های بریتیش هیچ مشکلی در کنار آنها نخواهند داشت. آن ها طبیعتی آرام و خلق و خوی ملایم دارند. این گربه ها زیاد اهل محبت کردن نیستند اما دوست دارند که گاه گاهی آن ها را در آغوش بگیرید و اجازه دهید که در کنار شما بشیننند. در بین گربه های بریتیش، تقریبا هرگز گربه ای با خلق و خوی عصبی نخواهید دید. آنها معروف به خونسرد ترین گربه ها با کمترین خواسته ها هستند. اگر بدنبال خرید گربه و یا  فروش گربه بریتیش هستید، تیم کتس لند، میتواند به شما کمک کند.

گربه های بریتیش لانگ هیر در واقع یک گربه نژاد میکس است. این گربه ها، حاصل جفت گیری نژادهای بریتیش شورت هیر و گربه های پرشین هستند. بر خلاف گربه های شورت هیر، نوع مو بلند آنها، بسیار با محبت هستند. البته لازم به ذکر است که خصوصیت با محبت و لوس بودن آنها از گربه های پرشین به آنها ارث رسیده است. این گربه ها از معاشرت با انسان لذت می برند، اما در عین حا ل بسیار مستقل هستند و به دنبال جلب توجه نیستند و اگر برای مدت بیشتری از روز تنها بمانند، مشکلی ندارند.

درکل، گربه های این نژاد، زیاد پر سر و صدا نیستند اما برای ارتباط برقرار کردن با صاحبشان میو میو می کنند، به خصوص زمانی که گرسنه هستند و غذایشان در حال اماده شدن است. بعضی از آنها دوست دارند بغلشان کنید ولی اکثر آنها ترجیح می دهند روی زمین باشند و آنها را آهسته نوازش کنید.

نظافت گربه بریتیش شورت هیر

 گربه های این نژاد به نظافت روزانه نیاز دارند و با نگهداری در خانه، کنار می آیند. آنها به برس کشیدن روزانه نیاز دارند و بهتر است تمیز بودن گوش هایشان نیز هر روز بررسی شود.

 مسواک زدن نیز یکی دیگر از مواردی است که بسیار برای نظافت این گربه ها توصیه میشود.

مقدار غذایی که به این گربه میدهید، باید حتما تحت نظارت باشد زیرا این گربه ها خیلی زود چاق میشوند. برای یادگرفتن نحوه حمام کردن گربه و یا غذاهای مناسب گربه ها، میتوانید به مقالاتی که در این زمینه تهیه کرده ایم، مراجعه کنید.

نگهداری گربه بریتیش

ظاهر گربه بریتیش

گربه ی بریتانیایی شباهت بسیاری به تدی خرس ها دارند (خرس های کوچک و عروسکی) . آنها داری چشمانی کاملا گرد و بزرگ هستند. نوک دم آنها برخلاف نژاد اسکاتیش کاملا گرد است. از لحاظ رنگی نیز آنها می توانند به یکی از رنگ های سیاه، سفید، خاکستری، و یا نارنجی دیده شود.

قیمت گربه بریتیش

درست مانند قیمت گربه اسکاتیش، قیمت گربه های بریتیش نیز به عوامل گوناگونی مانند سن، جنسیت، رنگ و سایر موارد تعیین کننده بستگی دارد. اما در حالت کلی میتوان گفت که برای خرید یک بچه گربه ملوس بریتانیایی باید مبلغی بین 9 میلیون تا 15 میلیون را در نظر بگیرید.

Leave a Comment