کتس لند

10 نکته درباره نگهداری از گربه دوست داشتنی شما

اگر اخیراً یک بچه گربه را به خانه خود آورده اید، احتمالا مشتاق خواهید بود که بدانید چطور میتوانید یک فضای راحت برای آنها فراهم کنید. همه ما می دانیم که گربه ها بسیار حساس هستند و هر کدام از آنها شخصیت منحصر به فردی دارند. بنابراین، داشتن دانش کافی در مورد آنها بسیار مهم است. دراین مقاله برآن شدیم که با کمک یکی از متخصصان پرورش گربه در کتس لند، باید و نبایدهایی در مورد این موجودات دوست داشتنی ارائه دهیم  تا اگر قصد خرید گربه خانگی را دارید، اطلاعات کافی در این زمینه بدست آورید .

نگهداری از گربه

1. اجازه دهید آنها احساس آرامش کنند

اگر قصد خرید گربه اسکاتیش، بچه گربه، بریتیش یا پرشین را دارید، باید بدانید که چطور با او ارتباط برقرا کنید. اجازه دهید او با محیط آشنا شود. سعی نکنید بلافاصله به او نزدیک شوید. از آنجایی که مکان جدید برای او عجیب است، ممکن است احساس ترس کند. این امر کاملا طبیعی است. مدتی به او فرصت دهید تا با فضا انس بگیرد و احساس راحتی کند.

2. به حریم خصوصی آنها احترام بگذارید

خیلی مهم است که آنها را مجبور نکنید که شما را دوست داشته باشند. توجه کردن برای گربه ها خوشایند است، اما در عین حال، آن را زیاد دوست ندارند. آنها مثل سگ ها نیستند. به عبارت دیگر، آنها هر زمانی که دوست داشته باشند به سراغ شما می آیند. بنابراین، زمانی که می خواهند تنها باشند، نباید آنها را اذیت کنید.

3. گربه را هرگز تنبیه نکنید

گربه انسان نیست. فریاد زدن بر سر گربه ها منبع فوق العاده ای از اضطراب است. هرگز این کار را نکنید. در غیر این صورت در آینده با مشکلات بیشتری مواجه خواهید شد مانند ادرار کردن ناگهانی در مکانی دیگر. درعوض، می‌توانید راه‌های دیگری را انتخاب کنید تا به آن‌ها بیاموزید که برخی اقدامات را انجام ندهند. به عنوان مثال، اگر گربه روی میز شما می پرد و میخواهید که او این کار را انجام ندهد، می توانید یک درخت گربه برای او تهیه کنید. برای محافظت از مبل و فرش نیز می توانید یک اسکرچر مخصوص به او بدهید. میتوانید از مرکز خرید گربه، در مورد سایر روش های آموزشی نیز کمک بگیرید.

4. رژیم غذایی آنها را در نظر بگیرید

اگر می خواهید یک گربه سالم داشته باشید، باید رژیم غذایی آنها را در نظر بگیرید. تغذیه آنها فقط با غذای خشک اشتباه است. به یاد داشته باشید که گربه ها آب کافی نمی نوشند و کم آبی بدن آنها اغلب منجر به مشکلات دهان یا بیماری های کلیوی می شود. با افزودن یک وعده غذایی مرطوب روزانه به رژیم غذایی گربه می توان از بسیاری از مشکلات سلامتی جلوگیری کرد. برای مثال، میتوان به آنها کنسروهای غذایی مخصوص گربه تهیه کرد. برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد غذای گربه، به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

5. مراقب سیستم ایمنی گربه خود باشید

گربه ها، به خصوص بچه گربه ها، به دلیل نداشتن سیستم ایمنی قوی، مستعد ابتلای بیماری های مختلف مانند قارچ های پوستی هستند. این شما هستید که باید مراقب سیستم ایمنی گربه خود باشید. قرص های خاصی برای تقویت سیستم ایمنی گربه ها وجود دارد. همچنین شما میتوانید در این زمینه با دامپزشک مشورت کنید و یا مواد غذایی ای را به رژیم آنها اضافه کنید که برای سیستم ایمنی بدن آنها مفید است. مقاله بیماری های گربه نیز  به شما در این زمینه کمک میکند.

 اگر صاحب بچه گربه ای هستید و قصد فروش گربه را دارید، قبل از انجام این کار، بهتر است از سلامت بچه گربه و عدم وجود قارچ در بدن او اطمینان حاصل کنید.

6. مراقب دندان های گربه خود باشید

باور کنید یا نه، گربه ها برای داشتن دندان های سالم نیاز به مسواک زدن دارند. یک مسواک مخصوص به همراه یک خمیر دندان سالم برای آنها در نظر گرفته شده است که برای آنها مانند غذا است و اگر آن را قورت دهند اشکالی ندارد. از دامپزشک بخواهید نحوه مسواک زدن را به شما آموزش دهد. همچنین میتوانید از ویدیوهای آموزشی در این زمینه نیز استفاده کنید.

7. روزانه آنها را شانه بزنید

گربه ها خیلی تمیز هستند. آنها به بهداشت خود اهمیت می دهند. اما با این حال، شما نیز در قبال آنها مسئول هستید. شانه زدن روزانه یکی از ضروریات است، به خصوص اگر گربه شما موهای بلندی دارد. علاوه بر این، وقتی گربه خود را هر روز برس بکشید، ریزش موی کمتری خواهد داشت و محیط خانه شما تمیزتر خواهد بود.

نگهداری از گربه

8. گربه خود را تشویق کنید

گربه شما متوجه  تشویق می شود. اگر می خواهید انجام دادن یا ندادن کاری را به او بیاموزید، می توانید تشویقش کنید. میان وعده های تشویق کننده زیادی وجود دارد. فقط زمانی به آنها تشویقی بدهید که می خواهید گربه را تشویق کنید. در این صورت این کار درست خود را به یاد خواهد داشت.

9. به گربه خود بیش از حدغذا ندهید

وزن بیش از حد به طور قابل توجهی عمر گربه شما را کوتاه می کند. ارتباط قوی بین وزن و دیابت و مشکلات قلبی در گربه ها وجود دارد. بنابراین، سعی کنید از فعالیت هایی برای حفظ وزن گربه خود استفاده کنید. بازی کردن در این زمینه بسیار موثر است.

10. به طور منظم با دامپزشک ملاقات کنید

بازدیدهای منظم با دامپزشک را نادیده نگیرید. ممکن است مشکلاتی برای گربه شما وجود داشته باشد و شما متوجه آنها نشوید. بردن گربه به دامپزشکی سلامت گربه را تضمین می کند. علاوه بر این، دامپزشک هر گونه مشکل احتمالی را به موقع تشخیص داده و درمان می کند.

Leave a Comment