کتس لند

رازهایی درباره گربه ها

اگر شما هم یکی از کسانی هستید که دارای یک گربه خانگی می باشید، قطعا دوست خواهید داشت بیشتر و بیشتر درباره این موجودات ناز و ملوس بدانید. امروزه، شاید مقالات بسیار زیادی درباره انواع نژاد و گونه گربه ها، بیماری های گربه ها، و نحوه نگهداری از آنها موجود باشد. اما ما امروز در این مقاله، به بیان برخی رازهایی درباره گربه ها خواهیم پرداخت که شاید کمتر کسی درباره آنها بداند. با ما همراه باشید. 

گربه ها بی معرفت نیستند

یکی از جملاتی که بسیار زیاد درباره گربه ها شنیده میشود،این است که آنها برخلاف سگ ها موجودات بی معرفت و به اصطلاح نمک نشناسی هستند. البته، کسانی که تجربه نگهداری از گربه را دارند، میدانند که این جمله اساسا غلط است. یک گربه خانگی، اصلا بی معرفت و کم حافظه نیست. بر اساس تحقیقات انجام شده در این زمینه، گربه ها اصلا صاحبان خود را فراموش نمیکنند. آنها نه تنها چهره صاحب خود بلکه حتی بویی که از صاحب خود به مشامشان میرسد را، کاملا در خاطر خواهند سپرد.
تنها تفاوتی که شاید باعث شده باشد، لقب بی معرفتی و نمک نشناسی به گربه نسبت داده شود، این است که گربه موجودی خودخواه هست. و در این بین، میزان این خودخواهی ممکن است در گربه های نژادهای مختلف اعم از پرشین، اسکاتیش،  بریتیش و دی اس اچ، ممکن است گربه ای بیشتر مغرور باشد و یا بیشتر مهربان باشد و کمتر مغرور.

این خصوصیت مغرور بودن گربه ها باعث میشود که گاها آنها از شما حرف شنوی نداشته باشند و کاری که دلشان میخواهد را انجام دهند. و یا وقتی گربه ای را رها میکنید و یا او صاحبش را بنا بر اتفاقی از دست میدهد، بعد از مدتی دست از غصه خوردن میکشد، خود را با شرایط جدید وفق میدهد و به زندگی ادامه میدهد.

به عبارت دیگر، بهتر است بگوییم گربه ها نمک نشناس و یا بی معرفت نیستند. آنها بسیار مستقل تر از سگ ها زندگی میکنند و در شرایط دشوار حتی بدون وجود صاحبانشان از پس خود برمی آیند.

 

نوازش گربه

خرخر گربه آرامش بخش است

باور کنید یا نه، وقتی گربه ای به آغوش شما می آید و در بغل شما خرخر میکند، باعث تنظیم ضربان قلب شما و آرامش بخشیدن به شما میشود. خرخر کردن گربه ها حتی در بسیاری از کشورهای خارجی برای درمان اضطراب و استرس بیماران استفاده میشود. خرخر گربه به طور باور نکردنی ای، سیگنالی به مغز شما میفرستد که باعث کنترل و کاهش فشار عصبی در شما میشود.

گربه ها دارای انرژی مثبت بسیار زیادی هستند

یکی دیگر از رازهایی که شاید کسی درباره گربه ها نداند، این است که گربه ها انرژی مثبت بسیار زیادی دارند. و آنها آنقدر مهربان هستند که این انرژی مثبت را به صاحبان خود منتقل میکنند. وقتی گربه ای خود را به دست و پای صاحب خود میمالد، بخشی از این انرژی مثبت را به صاحب خود منتقل میکند.

گربه ها از نظر اسلام نیز نجس نیستند

بر خلاف تصور عموم، از نظر اسلامی نیز گربه ها اصلا نجس نیستند و نگهداری از آنها در خانه مجاز است. همانطور که گفته شده، حضرت محمد (ص) خود بسیار به نگهداری از گربه علاقه داشت و نگهداری از گربه را نجس نمیدانست.
نه تنها وجود موی گربه در خانه نشانه کثیفی نیست، بلکه بر طبق بسیاری احادیث از پیامبران و امامان گرامی ما، خوردن غذای گربه برای مسلمانان حلال و مجاز است. پیامبر اسلام در آبی که گربه از آن مینوشید، وضو میگرفت.

اگر بعد از خواندن این مقاله، به نگهداری از گربه علاقمند شده اید، میتوانید به کتس لند مراجعه کنید. ما در کتس لند به شما کمک میکنیم که گربه ای سالم و دوست داشتنی را به خانه ببرید.

Leave a Comment