کتس لند

چیزهایی که گربه ها از آنها متنفر هستند

دوستداران گربه ها و کسانی که سرپرست گربه هستند، و یا قصد دارند گربه ای را به خانه بیاورند و به عنوان عضو جدید خانه او را در کنار خود داشته باشند، باید حتما اطلاعات کافی در مورد گربه ها کسب کنند. اینکه بدانید گربه ها باید چه غذاهایی بخورند، و چه غذاهایی نخورند، اینکه بدانید گربه ها به چه بیماری هایی مبتلا میشوند، اینکه یاد بگیرید که چگونه باید از گربه مراقبت کنید و یا به نظافت او رسیدگی کنید، همگی از موارد ضروری یادگیری درباره گربه ها است. در سرزمین گربه های کتس لند، شما نه تنها میتوانید گربه ای نژاددار و اصیل مانند بچه گربه اسکاتیش، بریتیش، و پرشین، انتخاب کنید، بلکه همچنین به اطلاعات کافی درباره هر آن چیزی که به گربه ها مربوط میشود را در کتس لند دست خواهید یافت.

امروز در این مقاله، با یکی از متخصصصان پرورش گربه های بریتیش، اسکاتیش و پرشین در کتس لند همراه شده ایم تا با ما درباره یکی از خصوصیات رفتاری منحصر به فرد گربه ها صحبت کند. اینکه گربه ها از چه چیزهایی بدشان می آید. با ما همراه باشید تا آموزش ببینید چه چیزهایی را باید از گربه ملوس خود دور نگه دارید.

عطرها و رایحه ها

یکی از اولین نکاتی که باید درباره گربه ها بیان شود، این است که گربه ها حس بویایی خیلی قوی ای دارند، بنابراین بسیاری از عطرها و یا رایحه ها برای گربه بسیار آزاردهنده و غیر قابل تحمل است. برای مثال رایحه و عطر خوشبو کننده های هوا، دئودورانت ها، صابون ها. گربه ها همچنین نمیتوانند بوهایی مانند بوی خاک کثیف مخصوص دستشویی کردن خودشان، بوی مواد غذایی فاسد، بوی برخی گیاهان، بوی نعناع، سرکه و فلفل را تحمل کنند.

بی توجهی کردن صاحبانشان

اگر گربه ای را از زمانی که بچه گربه است به خانه آورده اید، حتما به این نکته پی برده اید که او بسیار به شما عادت کرده است و بیشتر اوقات، وقتی کنار او هستید، خودش را مدام در آغوش شما رها میکند و از شما تقاضای ناز و نوازش و محبت کردن دارد. بنابراین یکی از مواردی که گربه ها بسیار از آن آزار میبینند، بی محلی کردن و بی توجهی کردن های شماست. در عین حال، حواستان باشد که زیاد به گربه تان محبت نکنید. گربه ها دوست ندارند شما آنها را به زور در آغوشتان بگیرید و یا وقتی خسته و بی حوصله هستند، با آنها بازی کنید.

به دم و شکم گربه دست نزنید

گربه ها به قسمت هایی از بدنشان بسیار حساس هستند و اصلا دوست ندارند کسی به آنها دست بزند. شکم و دم گربه ها در این گروه قرار دارند. شکم گربه ها منطقه ای بسیار حساس و آسیب پذیر است، به همین دلیل بسیار از آن محافظت میکنند. اگر گربه ای دارید که وقتی او را نوازش میکنید، رو به پشت میخوابد، و اجازه میدهد که شکمش را نوازش کنید، این یعنی او بسیار زیاد به شما اعتماد دارد و به شماد عشق میورزد. با این حال بهتر است شکم او را نوازش نکنید. او از این کار آزار میبیند.

صداهای بلند

قدرت شنوایی گربه ها مانند سگ ها بسیار قوی است. بنابراین، صداهای بلند مانند صداهای موسیقی بلند، آتش بازی مانند ترقه، سشوار، غذاسازها و غیره آنها را بسیار عصبی میکند.

Leave a Comment