کتس لند

آنچه باید درباره چنگ گربه بدانید

گربه ها موجوداتی ملوس و دوست داشتنی هستند و امروزه به یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در سراسر دنیا تبدیل شده اند. اما آنها اغلب دمدمی مزاج و خشن نیز میشوند. هر گربه ای از هر نژادی ممکن است در آنی از لحظه حالت تهاجمی یا دفاعی به خود بگیرد. یکی از رایج ترین اقداماتی که گربه ها در حالت دفاعی یا تهاجمی معمولا انجام میدهند، چنگ زدن است. برای مثال گربه ملوس شما اگر برای گرفتن ناخن هایش در بغل شما باشد، ممکن است با چنگ زدن تلاش کند که خود را از این حالت رها سازد. در این مقاله، تصمیم داریم با کمک یکی از متخصصان با تجربه سایت کتس لند به توضیحاتی درباره چنگ گربه و اقداات لازم در این زمینه بپردازیم. با ما همراه باشید.

گربه شما متوجه  تشویق می شود. اگر می خواهید انجام دادن یا ندادن کاری را به او بیاموزید، می توانید تشویقش کنید. میان وعده های تشویق کننده زیادی وجود دارد. فقط زمانی به آنها تشویقی بدهید که می خواهید گربه را تشویق کنید. در این صورت این کار درست خود را به یاد خواهد داشت.

معمولا گفته میشود که گربه های نژاد پرشین، اسکاتیش، یا بریتیش کمتر از گربه های دی اس اچ از چنگال های تیز خود برای دفاع یا حمله استفاده میکنند. بنابراین شاید عاقلانه به نظر برسد که بجای به سرپرستی گرفتن گربه دی اس اچ، اقدام به خرید گربه اسکاتیش، خرید گربه پرشین یا بریتیش کنید. برای دانستن اطلاعات بیشتر درباره قیمت گربه اسکاتیش و سایر نژادها میتوانید با متخصصان ما مشورت کنید.

با این حال، آنچه که مهم است، داشتن اطلاعات کافی ومراقبت به موقع از زخم و خراشیدگی ناشی از چنگ گربه است.

آیا گربه ای که شما را چنگ زده است، خانگی است؟ ​

کاملا واضح است که اگر گربه ای که شما را چنگ زده، یک گربه خانگی بوده، واکسینه شده و از وضعیت سلامت کافی برخوردار است، نیازی به نگرانی آن چنانی درباره زخم ایجاد شده نیست.

اما چنانچه مورد حمله یک گربه خیابانی قرار گرفته اید، باید زخم را جدی تر بگیرید زیرا این گربه ها اغلب دارای بیماری های پنهان زیادی هستند. در این صورت، درمان های پزشکی مورد نیاز است تا از احتمال ابتلا به عفونت های  باکتریائی، کزاز یا هاری در امان باشید.

شدت زخم را در نظر بگیرید

در نظر گرفتن شدت جراحت، نوع درمانی که نیاز دارید را مشخص میکند. برای مثال، یک زخم سطحی تنها سطح لایه پوست را درگیر می کند. در این شرایط حتی ممکن است خونریزی  کمی نیز وجود داشته باشد که معمولا خود به خود قطع میشود.

اما اگر خراشیدگی ایجاد شده، عمیق باشد، حتی اگر گربه خانگی شما این خراش را ایجاد کرده باشد، اقدامات خاصی مورد نیاز است.

اگر زخم سطحی است، چه کنیم؟

اگر زخم سطحی است، خونسرد باشید،  دستهایتان را با آب گرم و صابون حداقل خوب بشوئید. حتما بین انگشتانتان و ناخن هایتان را کاملاً تمیز کنید. سپس دستهایتان را آب بکشید. بهتر است از آب داغ استفاده نکنید تا آسیب بیشتری به زخم وارد نکنید. ذر نهایت از یک پماد ضد عفونی کننده استفاده کنید. یک پماد آنتی بیوتیک می تواند سه بار در روز بکار برده شود تا درمان سریع و کامل انجام شود. برای خراشیدگی سطحی، معمولا نیازی به مصرف آنتی بیوتیکهای خوراکی نیست.

اگر چنگ گربه عمیق بود چه کنیم؟

همانند آنچه در بالا بیان شد، مراقبت های لازم پزشکی مانند شستشو را انجام دهید. اگر زخم بسیار عمیق و خونریزی شدید است، معمولا مصرف آنتی بیوتیک خوراکی نیز پیشنهاد میشود تا از هر بیماری احتمالی جلوگیری شود. اگر زخم ، خونریزی شدید دارد، به کمک یک حوله تمیز آنرا فشار دهید و خونریزی را متوقف کنید. زخم های عمیق باید با یک نوار زخم چسبنده یا یک نوار بخیه یا گاز استریل، بانداژ شوند.

Leave a Comment