کتس لند

اطلاعات مورد نیاز در مورد غذای گربه

به سرپرستی گرفتن و نگهداری کردن از یک گربه ملوس و دوست داشتنی، با لذت های فراوانی همراه است. وقتی گربه ای به خانه می آید، درست مانند زمانی که کودکی در خانه است، شیطنت ها و بازیگوشی های هیجان انگیزی در خانه به وجود می آید. گربه ها دارای نژادهای مختلفی هستند و هر نژاد، خصوصیات اخلاقی خاص خودشان را دارند. اما همه آنها بازیگوش و پر از محبت و عاطفه هستند. تمام اینها میتواند دلایل کافی برای آوردن یک گربه به خانه باشد. اما در کنار تمام این لذت ها، داشتن گربه با مسئولیت های زیادی همراه است و قبل از اینکه گربه ای را به خانه بیاورید، باید اطلاعات کافی در مورد آنها بدست بیاورید. در سرزمین گربه های کتس لند، تیمی از متخصصین پرورش دهنده گربه کنار هم جمع شده اند تا به شما هر آنچه که باید درباره نگهداری گربه بدانید را آموزش دهند. علاوه بر این، کتس لند، بانکی جامع از تمام نژادهای گربه است که به عنوان واسطه ای حرفه ای گربه ای که آرزویش را دارید، به شما تحویل میدهد. اگر میخواهید گربه ای داشته باشید و یا سوالی درباره گربه، مانند قیمت گربه دارید، بدون لحظه ای تردید با کتس لند تماس بگیرید.

امروز، در این مقاله هر آنچه که باید درباره غذای گربه بدانید را توضیح میدهیم. اشتباهات رایجی درباه غذا و ظرف غذای گربه وجود دارد که اکثر ما معمولا مرتکب آن میشویم.

 

شستن ظرف غذای گربه

شاید باور نکنید اما حس بویایی گربه ها 14 برابر قوی تر از حس بویایی ما انسان ها است. بنابراین به یاد داشته باشید که درهنگام شستن ظرف غذا و یا ظرف آب گربه، از مایع شستشوی معطر و دارای بوی قوی اصلا استفاده نکنید. گربه ها از بوها نفرت دارند و شستن ظرف غذا و ظرف آبشان با مواد شوینده (به خصوص مواد معطر)، باعث میشود که آنها از خوردن و آشامیدن در آن ظرف خودداری کنند.

تغییر ناگهانی در رژیم غذایی

گربه ها وقتی به چیزی عادت میکنند، از تغییر آن اصلا خوششان نمی آید. به خصوص وقتی پای رژیم غذاییشان به میان می آید، اصلا تغییرپذیر نیستند. تغییر رژیم غذاییشان، آنها را بی نهایت میترساند. آنها غذای قبلیشان که برایشان سالم و امن بوده را ترجیح میدهند. اگر تصمیم گرفته اید که رژیم غذایی و نوع غذای گربه تان را به هر دلیلی عوض کنید، باید یه یاد داشته باشید که این تغییر میتواند منجر به بروز مشکلاتی مانند اسهال، استفراغ ،کاهش اشتها و حتی بیماری ها شود. این تغییر غذایی باید تدریجی صورت گیرد. میتوانید در طول چند روز، این تغییر تدریجی را انجام دهید. کمی از غذای جدید را به غذای قبلی اضافه کنید و سپس تدریجا غذای جدید را بیشتر و غذای قبلی را کمتر کنید.

حواستان به محتویات غذای گربه باشد. غذای نامناسب میتواند منجر به سوء تغذیه و چاقی و مشکلات سلامتی جدی شود. میزان کالری غذای انتخاب شده و حجم غذای روزانه گربه را باید حتما در نظر بگیرید. حجم غذای روزانه یک بچه گربه با گربه بالغ متفاوت است. حتی ممکن است در شرایطی میزان غذای یک گربه پرشین با یک گربه اسکاتیش متفاوت باشد.
اگر میخواهید در مورد غذای گربه بیشتر بدانید، میتوانید به مقاله ای که در این باره تحریر کرده ایم، نگاهی بیندازید.

Leave a Comment