کتس لند

آیا گربه ها به حمام کردن نیاز دارند؟

گربه‌ها یکی از دوست داشتنی‌ترین حیوانات هستند و امروزه در بسیاری از خانه‌ها به عنوان یکی از اعضای خانواده شناخته می‌شوند. افرادی که گربه را بعنوان حیوان خانگی خود انتخاب می‌کنند، اغلب به آن‌ها درست مانند یک کودک اهمیت می‌دهند. همانطور که پیشتر در مقاله‌ای توضیح دادیم، حمام کردن گربه‌ها نیز یکی از موضوعات چالش برانگیز برای صاحبان آن‌ها می‌باشد. ما قبلاً از یکی از افراد حرفه‌ای سایت کتس لند تقاضا کردیم که چند نکته مهم درباره حمام کردن گربه‌ها بیان کند. امروز نیز یکی دیگر از متخصصان با تجربه همین تیم، به موضوع چگونگی درست حمام کردن گربه می‌پردازد. این مقاله را از دست ندهید. به علاوه اگر مایلید در مورد خرید گربه اسکاتیش، خرید گربه پرشین، قیمت گربه اسکاتیش و سایر مسائل مربوط به گربه های نژاددار اطلاعات کافی بدست بیاورید، تیم کتس لند بهترین گزینه است تا با در اختیار گذاشتن اطلاعات کافی در مورد گربه ها به شما کمک کند.

همانطور که قبلاً بیان شد، نیازی به حمام کردن بیش از حد گربه‌ها نیست. در مقابل، کافی است که گربه‌ها را روزی دو بار برس بکشید. این کار، نظافت گربه را تأمین می‌کند. البته که قابل انکار نیست که حمام کردن گربه باعث تمیزی، و از بین رفتن مو‌های سست در بدن او می‌شود، اما در انجام این کار به هیچ وجه زیاده روی نکنید.
اگر بچه گربه‌ای در خانه دارید، بهتر است اقدام به حمام کردن بچه گربه‌ها نکنید، مگر این که دلیل خوبی مانند قارچ وجود داشته باشد. گربه‌های مسن یا گربه‌های بیمار، طبیعتا قادر به نظافت روزانه خود نیستند. بنابراین حمام کردن آن‌ها به طور منظم می‌تواند کمک‌کننده باشد. برای دانستن اطلاعات بیشتر درباره گربه های بیمار نیز، میتوانید به مقاله ای که در این باره تحریر کرده ایم، مراجعه کنید.

حمام گربه

آنچه برای حمام گربه نیاز دارید

نحوه حمام کردن گربه

گربه را داخل سینک، تشت، یا وان قرار دهید. با دست کمی بدن او را خیس کنید. این کار را به آرامی و به حالت بازی انجام دهید. سپس با یک کاسه، بدن او را خیس کنید یا می‌توانید دوش اب را باز کنید و به آرامی بدن او را خیس کنید. می‌توانید گربه را داخل یک تشت پر از آب قرار دهید. مراقب باشید آب، زیادی گرم نباشد. سپس، بدن گربه را شامپو بزنید. مراقب باشید که گربه احساس قلقلک نکند. برای این کار، می‌توانید گربه را به آرامی وارد یک تشت پر از کف قرار دهید. و در نهایت گربه را آب بکشید. آب را به بدن او اسپری نکنید. گربه‌ها با این کار مضطرب و خشمگین می‌شوند. میتوانید او را داخل یک تشت آب تمیز قرار دهید و چندین بار این کار را تکرار کنید و یا میتوانید نازل آب را به بدن گربه بچسبانید که او متوجه سرازیر شدن آب روی بدنش نشود. برای آبکشی، از گردن شروع کنید و بعد پشت گربه را بشورید. از زیر دم و ناحیه شکم غافل نشوید. حواستان باشد که بهتر است سر و صورت گربه را با شامپو نشورید. تنها کافی است دست خود را کمی خیس کرده و چند بار به آرامی به روی صورت گربه بکشید.

خشک کردن گربه

در نهایت گربه را دور یک حوله تمیز بپیچید و صبر کنید تا آب بدن گربه خشک شود. اگر گربه شما از سشوار هراس دارد، او را با دقت در آغوش بگیرید و نوازش کنید تا خشک شود. سپس گربه را به اتاقش ببرید. دمای اتاق، باید مناسب باشد.
اگر گربه شما از سشوار خوشش می‌آید، می‌توانید گربه را سشوار بکشید. باید در نظر داشته باشید که دمای سشوار اصلاً آزار دهنده نباشد و صدای بلندی نیز نداشته باشد. گربه را محکم در آغوش بگیرید و سشوار از فاصله زیادی با او قرار دهید. بهتر است در طول این مدت، یک حوله تمیز و خشک دیگر روی گربه قرار دهید و سپس سشوار را روشن کنید. اگر گربه شما، باکس مخصوص دارد، گربه را داخل باکس قرار دهید و سشوار را روشن کرده و در جهت‌های مخالف باکس قرار دهید. بسیار مراقب باشید که دمای سشوار، پوست بدن گربه را نسوزاند.

•  مهیا کردن محیط حمام و لوازم مورد نیاز، می‌تواند از استرس گربه بسیار بکاهد. یکی از اصلی‌ترین موارد بسیار مهم که باید درباره حمام کردن گربه در نظر بگیرید، تهیه کردن شامپوی مناسب برای گربه است. به هیچ عنوان، از شامپوی انسانی برای حمام کردن گربه استفاده نکنید. شامپو‌های مخصوص گربه را می‌توانید از پت شاپ‌ها تهیه کنید. اگر به هر دلیلی، شامپوی گربه در دسترس نبود، می‌توانید از شامپوی بچه برای این کار استفاده کنید.
•  حوله تمیز مخصوصی برای گربه کنار بگذارید.
• ا گر یک تشت پلاستیکی داشته باشید، بهتر است؛ در غیر اینصورت، می‌توانید از وان حمام یا سینک حمام استفاده کنید.
•  در صورت امکان، ‌یک لیف بسیار بسیار نرم تهیه کنید. در غیر اینصورت، با دست می‌تواد به شستشوی گربه بپردازید.
•  اسباب بازی‌های محبوب گربه را به داخل حمام ببرید تا با آن‌ها سرگرم شود.
•  محیط حمام را به اندازه کافی گرم کنید. بیش از حد محیط را گرم نکنید.
•  وسایل پر خطر و شکستنی را از دسترس گربه دور کنید.
•  مراقب چنگ گربه باشید. در مورد چنگ گربه نیز بیشتر بدانید.
•  عطر و هر ماده‌ای که مشام گربه را تحریک می‌کند را از حمام خارج کنید.
•  مراقب باشید که گربه را روی سطح لغزنده قرار ندهید.
•  قبل از اینکه گربه خود را خیس کنید، موی بدن او را برس بکشید. این کار به او آرامش خاصی می‌دهد و حمام کردن را راحت‌تر می‌کند.
•  در حمام را حتماً ببندید، وگرنه گربه حتماً فرار می‌کند.
•  بلافاصله بعد از حمام کردن، اصراری به غذا خوردن گربه نداشته باشید. او را راحت بگذارید تا از میزان تنشی که تحمل کرده است، کم شود.
•  یک روز قبل از حمام، ناخن‌های گربه را کوتاه کنید تا دچار خراشیدگی نشوید. به هیچ وجه در روز حمام، این کار را انجام ندهید. چون او در ذهنش این دو را به هم ربط می‌دهد و پس از این، از هر دو فراری خواهد بود.

Leave a Comment