کتس لند

آیا می‌توانیم به گربه‌ها سبزی بدهیم؟

اکثر کسانی که گربه‌ها را به عنوان حیوان خانگی انتخاب می‌کنند، بسیار به دانستن اطلاعات مربوط به نگهداری از گربه‌ها علاقمند هستند. گربه‌ها موجودات بسیار دوست داشتنی‌ای هستند، اما نگهداری از آن‌ها نیازمند نکات خاصی است. به عبارت دیگر، اگر صاحب گربه‌ای هستید، یا اگر قصد خرید بچه گربه، خرید گربه اسکاتیش، یا خرید گربه پرشین را دارید، شما باید اصول غذا دادن و نحوۀ نگهداری از آن‌ها را به خوبی بدانید. ما در این مقاله، با یکی از متخصصان سرزمین گربه‌های کتس لند به گفتگو می‌نشینیم و درباره سبزیجات مجاز برای گربه به همراه میوه‌های مناسب برای آن‌ها صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

مهم‌ترین بخش نگهداری از گربه‌ها و تضمین سلامت آن‌ها، تغذیه آن‌ها است. اگر مسأله تغذیه گربه نادیده گرفته شود، مشکلات بسیار پیچیده‌ای در گوارش حیوان خانگی ملوس شما بوجود می‌آید که ممکن است درمانش بسیار دشوار و هزینه بر نیز باشد. اگر میخواهید درباره تغذیه گربه بیشتر بدانید، نگاهی به مقاله مربوط در این زمینه بیندازید. سؤالی که بسیاری از صاحبان گربه با آن مواجه هستند این است که آیا گربه‌ها مجاز به خوردن سبزیجات و میوه‌ها هستند یا نه. طبق تأیید دامپزشکان حاذق، دسته‌ای از میوه و سبزیجات وجود دارند که خوردن آن‌ها نه تنها مضر نیست، بلکه ضامن سلامتی گربه نیز هست. در مقابل، گروهی از میوه و سبزیجات نیز وجود دارند که برای این حیوانات ملوس، مضر و ممنوع هستند و دادن آن‌ها به گربه می‌تواند منجر به بیماری شود.

لازم به ذکر است که گربه‌ها دارای نژاد‌های مختلفی هستند. بنابراین با در نظر گرفتن اینکه گربه شما اسکاتیش است یا بریتیش، پرشین یا دی اس اچ، باید در مورد رژیم غذایی مناسب برای او، نکات مخصوصی را در نظر بگیرید و در صورت لزوم با دامپزشک او مشورت کنید. برای داشتن اطلاعات بیشتر درباره گربه اسکاتیش میتوانید به مقاله ای که در این زمینه فراهم کرده ایم، مراجعه کنید.

غذای مناسب گربه
غذای مناسب گربه

چه میوه‌هایی به گربه بدهیم؟

باور کنید یا نه، سیب جزء اولین دسته از میوه‌هایی است که می‌توانید به گربه بدهید. سیب دارای فیبر زیاد و چربی کم است، بنابراین برای گربه مضر نیست. سیب ضامن سلامت استخوان و پوست گربه است. البته بیان این نکته نیز ضروری است که اگر می‌خواهید به گربه خود سیب بدهید باید دانه آن را حتماً جدا کنید. دانه سیب سمی است.
خیار نیز برای گربه مفید است اما اکثر گربه‌ها از خوردن خیار امتناع می‌کنند و آن را دوست ندارند.
زردآلو از جمله دیگر میوه‌هایی است که می‌توانید آن را در رژیم غذایی گربه خود قرار دهید.
پرتقال، هندوانه، موز، ملون و انبه همگی برای گربه‌ها مفید هستند و مصرف آن‌ها در حد اعتدال، هیچ مشکلی برای گربه ایجاد نمی‌کنند.
البته از آنجا که گربه‌ها دارای خصوصیات رفتاری و اخلاقی خاص هستند، ممکن است برخی از آن‌ها اصلاً به خوردن میوه و سبزیجات علاقه‌ای نداشته باشند. اگر گربه شما به خوردن این گروه از میوه‌ها و سبزیجاتی که در ادامه بیان می‌شود، علاقه‌ای ندارد، به زور او را مجبور به خوردن نکنید.

چه سبزیجاتی به گربه بدهیم؟

نخود فرنگی، فلفل دلمه‌ای، زیتون، هویج، کدو، کلم، کلم بروکلی، کاهو، مارچوبه و کرفس همگی در گروه سبزیجات مجاز برای گربه وجود دارند. هر کدام از این سبزیجات، باعث افزایش سلامت بخشی از سیستم بدن گربه می‌شوند. وقتی بحث سبزیجات به میان می آید، باید حتما حتما آنها را آبپز کنید و سپس به گربه بدهید.

Leave a Comment